Całe UK 07 513 177 770 Pn-Pt 09:00 - 18:00 Sob 10:00 - 14:00

Debt Managment Plan (DMP)

DMP jest planem spłaty zadłużenia nie mającym oficjalnego charakteru. DMP może pomóc Ci w jego spłacie na nowych bardziej przychylnych, zasadach. Wynika to z faktu że na wstępie wykonywany jest dla Ciebie tzw. Debt Calculator, który sprawdza Twoje możliwości i pozwala ustalić jaka kwota musi pozostać w Twoim portfelu, abyś mógł pracować, żyć i mieszkać. Natomiast z kwoty która zostaje tworzona jest 1 rata która następnie jest rozdzielana pośród Twoich wierzycieli.ZALETY

 • Program DMP może zostać zawarty już od łącznej kwoty Twoich długów £1500-£2000
 • Jedną z najważniejszych korzyści którą doceniają klienci jest fakt że Twój osobisty doradca komunikuje się z Twoimi wierzycielami a nie Ty. Obejmuje to obsługę kontaktu telefonicznego i zarządzanie korespondencją w odpowiedni sposób. Wszystkie te starania mają również na celu zmniejszenie Twojego stresu związanego ze sprawą.
 • Jeżeli uda się wynegocjować to że Twoi wierzyciele zamrożą prowizje i odsetki pracujące na Twoim zadłużeniu - to z pewnością wpłynie to na skrócenie czasu w którym spłacisz długi.
 • Jeśli na co dzień zmagasz się z drogimi formami płatności które przerastają Twoje możliwości, DMP pozwoli Ci spłacać je w przystępnej dla Ciebie cenie dostosowanej do Twojego budżetu domowego.
 • DMP jest elastycznym planem. W dowolnym momencie możesz go rozwiązać.
 • Pomimo tego że DMP jest rozwiązaniem nie mającym oficjalnego charakteru może to być idealne rozwiązanie dzięki któremu pozbędziesz się długów w ciągu maksymalnie 10 lat. W przypadku gdy Twoje długi są na tyle wysokie że mogło by to potrwać nawet dłużej DMP jest odradzane. Chyba że można przewidzieć dodatkowe okoliczności które pozwolą jednak na ustanowienie DMP na okres minimum 10 lat np. dzięki ustępstwom ze strony Twoich wierzycieli.
 • Liczymy na to że w wyniku działań Licensed Insolvency Practitioner wierzyciele zatrzymają dalsze egzekwowanie Twojego długu w formie która dotychczas utrudniała Tobie życie i odbierała kontrole nad własnymi pieniędzmi.

WADY

 • DMP jest rozwiązaniem nie mającym oficjalnego charakteru jako plan spłaty zadłużenia. Twoi wierzyciele nie są zmuszeni do zamrożenia odsetek i opłat tak jak to się dzieje przy IVA. Istnieje jednak szansa że niektórzy wierzyciele mogą zgodzić się na obniżenie oprocentowania lub zamrożenie odsetek.
 • Dłuższy okres trwania takiego programu może skutkować tym że Twój DMP potrwa dłużej i będzie kosztował Cię więcej. W tym momencie jeżeli to tylko możliwe zostanie Tobie zaproponowane inne rozwiązanie.
 • W związku z tym że DMP jest rozwiązaniem nie mającym oficjalnego charakteru istnieją pewnego rodzaju długi (takie jak zaległy council tax, nadpłacone benefity itd.,), które nie mogą zostać uwzględnione w DMP. Ponieważ istnieje ryzyko że Twój majątek będzie wtedy zagrożony od strony wierzycieli. Jednak takie rozwiązania jak IVA który może zostać Tobie zaproponowany w niektórych przypadkach obejmuje zaległe rachunki priorytetowe (takie jak zaległy council tax, nadpłacone benefity itd.,)
 • DMP może mieć negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową tzn. każda zła opinia dotycząca niespłacanych długów wydana przez Twoich wierzycieli widnieje w Twojej historii kredytowej w UK 6lat (może to potrwać dłużej jeżeli konflikt finansowy nie został zażegnany).
 • Od czasu do czasu możesz otrzymywać również niepożądane wezwanie od wierzycieli, szczególnie jeśli oni korzystają z firm windykacyjnych. Należy wtedy grzecznie powiedzieć im że jesteś objęty DMP jednocześnie podając im nazwę firmy i kontakt do swojego osobistego doradcy DMP. Który się tym niezwłocznie zajmie.
 • Nie ma 100% gwarancji na to że wierzyciele nie podejmą czynności prawnych wobec Ciebie podczas trwania Twojego DMP. Nie ma również takiej że zaprzestaną oni prowadzenia działań windykacyjnych. Mimo że takie działania mogą zagrozić wydaniem wyroku sądowego i prowadzić potencjalnie do nakazu przekazania Twojej nieruchomości lub pojazdu.
 • Jeśli anulujesz DMP wierzyciele mogą unieważnić uzgodnienia dotyczące płatności wobec nich które wprowadził DMP i zmienić na niekorzystne dla Ciebie.

Kryteria:

 • Jeżeli posiadasz minimum 2 linie kredytowe
 • Pomoc już od £1500-£2000
 • Rodzaje długów które nie mogą zostać zawarte w DMP (council.tax etc, mandaty, nadpłaty za benefity, kary sądowe, kredyty studenckie, alimenty)
 
Jeżeli wiesz, jaki masz rodzaj zadłużenia i chcesz dodatkowych wyjaśnień - zadzwoń do nas pod nr 07513177770. Jeżeli chcesz, abyśmy to my się z Tobą skontaktowali - wypełnij ten formularz. Z pewnością do Ciebie zadzwonimy w ciągu 2-4 dni roboczych.
* Wypełnienie tych pól jest konieczne do wysłania formularza

Istnieją jeszcze inne rozwiązania, które mogą pomóc Tobie w walce z długiem: Debt Managment (DMP), Debt Relief Orders (DRO), Bankruptcy oraz działania bezpośrednie wobec Twoich wierzycieli, które mogą okazać się dla Ciebie odpowiednie.

Jeżeli mieszkasz w Szkocji, dotyczą Cię inne rozwiązania regulowane programem Scottish Debt Solutions. Zobacz szczegóły